جملات هشداردهنده: دوست سه دقیقه ای نباشیم

جملات سبک و سیاق مختلفی دارند بعضی از آنها انگیزشی هستند بعضی از آنها دلسرد کننده، بعضی التیام بخش اند و بعضی ها را که می شنویم یا می خوانیم دردمان می گیرد. روی نقطه ای از زندگی مان دست می گذارند که زخم است یک زخم چرکین که حالش خیلی بد است.

باید حواسمان باشد جملاتی را که مناسب حالمان است انتخاب کنیم. جملاتی را که در هر شرایطی هستیم به بهبود حال و احوال ما کمک کنند و ما را یک قدم به جلو فرا بخوانند.

برای این جملات دردآور می توان عنوان هشداردهنده را هم انتخاب کرد، مثل یک سیلی هستند، که گاهی برای شکستن خواب بیهودگی ما لازمند. از این به بعد دوست دارم بعضی از جملات هشداردهنده ای را که می خوانم تحت عنوان جملات هشداردهنده اینجا بنویسم تا اولین نفر خودم از خواب بیدار شوم. و خواب بعضی ها را نیز به هم بزنم.

جمله زیر از کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی یکی از آن جملات هشدارددهنده است.

به روابط خود نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که با یک دوست سه دقیقه ای سه ساعت زمان خود را سپری نمی کنید.

وقتی این جمله را می خواندم با خودم گفتم مواظب باشم وقتم را وقف دوستان سه دقیقه ای نکنم بعد با خودم گفتم علاوه بر آن مواظب باشم خودم هم دوست سه دقیقه ای نباشم.

البته این جمله می تواند استعاره باشد و به هر چیزی که می خواهد وقت ما را تلف کند به عنوان یک دوست سه دقیقه ای نگاه کنیم بهتر است بنشینیم و دوستان سه دقیقه ای خود را پیدا کنیم.

دنیا پر است از دوستان سه دقیقه ای که سر راه ما منتظر مانده اند که ما را از جاده رشد و پیشرفت خارج کنند، دوستانی که کتاب دوست ندارند تلویزیون نگاه می کنند، خود سه دقیقه ای اند اما ساعت ها در تلگرام و اینستاگرام ایستگاه زندگی برپا کرده اند.

هم سه دقیقه ای نباشیم هم سه دقیقه ای ها را از زندگی مان خاج کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.