کفتربازی

کفتربازی بهترین شغل دنیاست

بچه که بودم در نزدیکی خانه مان کفتربازی زیاد بود همیشه روی پشت بام خانه می نشستم و رد پرواز پرنده ها را می گرفتم و از پرواز دسته جمعی آنها لذت می بردم. آنموقع ها یادم هست که خانواده ها نگاه خوبی به کفتربازها نداشتند و من هم تا حدودی تحت تاثیر این نگاه بودم.

اما از وقتی که به خاطر برنامه های  ورزشی، رژیم پروتئین خوری را شروع کردم و سفیده تخم مرغ می خورم یکی از دوستانم پیشنهاد داد زرده تخم مرغ را که نمی خورم برای پرنده ها بریزم.

از وقتی این کار را انجام می دهم هر روز شاهد پر و بال زدن پرنده ها در تراس خانه هستم و وقتی این صحنه ها را می بینم بیشتر تشویق می شوم  مواد غذایی دیگر را هم برای آنها  بریزم.

اگر یک روز یادم برود این کار را انجام دهم می بینم پرنده ها همچنان به تراس خانه مراجعه می کنند و دنبال غذا هستند.

شاید باور نکنید وقتی پرنده ها را می بینم و از مواد غذایی که برایشان ریخته ام می خورند بی اندازه خوشحال می شوم و احساس سبکبالی می کنم. حتی احساس موثر بودن در دنیا نیز به من دست می دهد، بخصوص از وقتی که یک پرنده هم هر صبح پشت پنجره اتاق محل کارم می آید و آواز می خواند.

با خودم می گویم کاش بچه که بودم و فرصت بیشتری بود و حیاط خانه مادربزرگ هم پر بود از پرنده بیشتر سراغ پرنده ها می رفتم بیشتر با آنها ارتباط برقرار می کردم.

راستش به این نتیجه رسیده ام در روزگاری که آدمها در ارتباطاتشان اینقدر همدیگر را اذیت می کنند و مایه رنج و ناراحتی هم می شوند، کفتربازی بهترین شغل دنیاست.

3 دیدگاه برای “کفتربازی بهترین شغل دنیاست

  1. هیچی دیگه باید از این به بعد در کنار کوهنوردی و شاعرانگی، کفتربازی هم به سوابق اجراییت اضافه کنی.

    قصه‌ی پرندگان تو هم شده مثل قصه‌ی گربه‌های محمدرضا.

    میگم اگه چاقن و چله، تا دام و تله بیارم؟

  2. انجام نماز و روزه استیجاری بنیت اموات شما توسط طلاب و سرپرست خانواده آبرومند و نیازمند . حج زیارتی کربلا مشهد قم قربانی ختم قرآن و روضه جهت اموات و گشایش کارها و ازدواج . هم اعمال عبادی اموات خود را به شخص و مجموعه ای معتبر و مورد اطمینان میسپارید هم به خانواده ای نیازمند کمک میکنید . مبالغ صرف امور خیریه میگردد . و رسید تضمین انجام اعمال نماز روزه و … بصورت کتبی داده میشود . مبلغ هدیه هر کدام از اعمال بصورت توافقی و بنابر نیاز و ضرورت خود شخص سفارش دهنده و پذیرنده محاسبه خواهد شد که مورد رضایت طرفین باشد انشاءالله . شماره تماس جهت پاسخ به سوالات شرعی و مشاوره در این زمینه ها ۰۹۳۹۲۴۹۸۵۵۶ http://pasokh110.blogfa.com/post/784

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.