هدیه ها فقط شی ء نیستند

هدیه 

هدایا فقط شی ء نیستند، گاهی حضور آدمهایی در زندگی ما هستند که به زندگی ما جان می بخشند آدم هایی که هم خودشان خوب نفس می کشند و هم کاری می کنند دیگران به بهترین شکل نفس بکشند.

 نمی دانم چقدر از این آدمها در زندگیتان داشته اید من در زمینه های مختلف ورزش، کار، دانشگاه و اصلا خود زندگی حضور این آدمها را در زندگی ام تجربه کرده ام و البته که می دانم شاید نتوانم برای آنها کاری انجام دهم اما سعی می کنم راه آنها را ادامه دهم.

نمی دانم اسم حضور این آدمها را چه بگذارم؟ بخت، اقبال، شانس یا ادامه یک روند در زندگی که خودمان پیش گرفته ایم اما من اسم این آدمها را و کاری که برای من انجام می دهند هدیه می گذارم هدیه فقط یک چیز فیزیکی نیست گاهی اوقات یک توصیه یک مشاوره از طرف دیگران که در زندگی ما تاثیرگزار بوده باشد می تواند یک هدیه خوب برای ما باشد. قدر این هدیه ها را زیاد بدانیم و مدام آنها را به خودمان یادآوری کنیم.

حتی گاهی اوقات طرف مقابل ما ممکن است خودش هم نداند با حرفش چه کمک بزرگی به ما می کند حرفی می زند اما برای ما آغاز یک مسیر می شود مسیری که سالها دنبالش بوده ایم. حتی ممکن است گاهی این هدیه ها را از طرف کسی که آن را دشمن خود می دانیم دریافت کنیم. پس حواسمان به هدیه هایی که دنیا برای ما تدارک دیده باشد.

دادن بهتر از گرفتن است. زیرا دادن فرآیند گرفتن را شروع می کند. (جیم ران)

این جمله را به عنوان یک جمله تاثیرگزار برای خودم دانستم تا بحال از این زاویه به هدیه دادن فکر نکرده بودم. فکر می کنم این جمله شکل حرفه ای کمک کردن را به ما نشان می دهد.

گاندی هم در جایی می گوید:  بوی عطر همیشه در دستی که گل رز را می دهد می ماند. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.