ما مشکلات را حل می کنیم یا مشکلات ما را؟

بسیار پیش می آید با توجه به مطالعات و مسائل و مشکلاتی که قبلا در زندگی مان داشته ایم و آنها را پیش رو گذاشته ایم و گاهی سرشکسته و گاهی سرافراز،  گمان می کنیم برای رویارویی با بحران ها آماده ایم اما تا مشکل تازه ای پیش می آِید که حتی تا حدودی هم شبیه به مشکلات قبلی مان است به سرعت دست و پای خود را گم می کنیم و دچار اضطراب و ترس میشویم انگار نه انگار آن آدم آماده، مطمئن با اعتماد به نفس هستیم این وضعیت هم برای خودم رخ داده و هم برای افرادی که آنها را به حل کننده قهار مشکلات و مسائل میشناختم.

خوب چیزی که اینجا به کمک ما می آید زمان است، زمان تقریبا یکی از بزرگترین حلال مشکلات انسان در طول زندگی اش بوده زمان به ما اجازه می دهد دوباره خود را پیدا کنیم بر اوضاع مسلط شویم و دنبال راه حل های مختلف برای حل مشکلاتمان بگردیم و یا راه حل جدید بسازیم و از میزان اضطراب و نگرانی مان نیز کاسته شود حتی ممکن است مشکل حل نشود اما ما دیگر آن آدم نگران ابتدای بحران نیستیم. و حالمان کمی خوب است و همین حال خوب هم برای ما نعمت است.

اما چیزی که برای من هنگام رویارویی با بحران ها یا مسائل در زندگی ام بسیار دلچسب و شیرین بوده آشنا شدن با جنبه های مختلف خودم بوده احتمالا این وضعیت برای افراد دیگر هم رخ داده و شما هم چنین تجربه هایی داشته اید انگار نیروهای تازه ای در درون تو بیدار می شوند از این رو گاهی حس میکنم ما مشکلات را حل نمی کنیم

مشکلات و مسائل ما را حل می کنند.

در واقع مشکل خود ما هستیم و مسائل به کمک ما می آِیند تا خودمان را حل کنیم. یعنی ما با هر مشکلی قسمتی از شخصیت خود را می سازیم

برای من بسیار رخ داده که اطرافیانم در مورد رویارویی یا یک مساله به من می گفتند چقدر بر اوضاع مسلط بودی و چقدر خوب پیش رفتی  افرادی که خود در این زمینه به قول معروف استاد هستند و این به من نشان می داد چقدر پیشرفت کرده ام و هر چند خودم نمی توانم این میزان پیشرفت را حس کنم، این به دلیل رویارویی با مشکلات قبلی بوده که مرا آماده کرده اند با مسائل مختلف زندگی ام به خوبی برخورد کنم

در واقع من حل شده ام.

و این حل شدن به میزان زیادی اعتماد به نفس مرا هم بیشتر کرده از نظر من قسمتی از اعتماد به نفس ما هنگام رویارویی با مشکلات شکل می گیرد.

گاهی فکر می کنم بد نیست وقتی مشکلی برای ما پیش می آید وآن را حل می کنیم و پیروز می شویم و یا شکست می خوریم با خود بنشینیم و داستان آن مشکل را مرور کنیم و بنویسیم  سالها بعد و یا حتی ماهها بعد که آن را بخواینم می فهیم از کجا به کچا رسیده ایم ما کی بودیم الان کی هستیم. چقدر حل شده ایم.

در پایان یک زندگی بدون مساله و چالش ما آدم نشده ایم اجازه ندهیم آکبند از دنیا برویم از توی جلد بیرون بیاییم.

2 دیدگاه برای “ما مشکلات را حل می کنیم یا مشکلات ما را؟

  1. میگن باریکلا مرد رو میکشه، سربالایی خرو…..
    انسان در همین بحران ها ساخته میشه، به شرطی که به بحران تن نده، با ضعف و ذهنیت بردگی به بحران ها و مشکلات تن نده، بایـد با مشکلات رودررو شد و مقابله کرد. باید ضعف های خود را به قدرت تبدیل کنید. اگر قدرت و شناخت لازم از محیط را داشته باشید. دیگر دچار ترس و اضطراب نمیشوید، و حتی راهنمای دیگران هم میشوید.
    استقلال اصل و پایه انسانیت هستش ولی بدون قدرت نمیشه

  2. من بعد از یک دهه به بلاگفا برگشتم و وبلاگی آموزشی و کاربردی در جهت آشنایی با ⏪⏪ اسناد تجاری ، چک ، سفته و رویه دادگاه ها ⏪⏪ به شکلی کاملا انقلابی ، جذاب و عامه فهم و بسیار دقیق ( البته با دشواری فراوان ) تهیه کردم.
    ⚫ اگر تمایل به افزایش دانش و اطلاعات خود در این زمینه هستید لطفا به وبلاگ من مراجعه کنید. [ یک با برای همیشه اسناد تجاری را به خوبی بیاموزیم ]
    http://irancheck.blogfa.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.