کلمات را در باغچه می کارم، سبز خواهم شد

کلمات
باید زمان بگذرد و ما آنقدر همنشین کلمات شده باشیم که کلام مان جان گرفته باشد و دیگران هم رغبت کنند به همنشینی جان کلام ما، بیایند و ما را بخوانند مطلبمان را ارزشمند ببینند به ما لینک بدهند یک نفر ده نفر را روانه وبلاگمان کند از بین صدها مطلب که نوشته ایم یکی از آنها یا چندخط از یکی از آنها گل کند. 

باید زمان بگذرد تا تلاش ما آنقدر بی نظیر شود که در سرچ کلمات، گوگل ما را بهترین گزینه ببیند بی آنکه ترفندی زده باشیم و میان بری انتخاب کرده باشیم که چیزی جز کلمات توشه ما نیست و چقدر می تواند خوب و هیجان انگیز باشد که با کلمات آدرس خانه ما را پیدا کنند.

و این می شود بخصوص در دنیای دیجیتال که با سرعت بیشتری همه اتفاق ها می افتند.
اگر ما خوب باشیم، خوب بخوانیم، خوب بنویسیم و راه درست را برویم.

مگر چند وبلاگ خوب محتوایی به زبان فارسی داریم چقدر خودتان هنگام سرچ از وبلاگها و سایتهایی سردرآورده اید که هم سر شما و هم گوگل را کلاه گذاشته اند و کلی آنها را نفرین کرده اید.

وبلاگهایی که حتی صفحات اول گوگل را تشکیل می دهند اما انگار همه از روی دست هم نوشته اند بدون آنکه محتوایی اضافه کرده باشند و ارزش آفرین باشند.

چقدر با تیترهای غیرمرتبط مخاطب را به سمت خود کشانده اند بی آنکه مطلبی در آن مورد ارائه دهند آنقدر که دیگر آدم دوست ندارد وقت خودش را با سرچ فارسی تلف کند.

جرات نمی کنی روی یک کلمه کلیک کنی سریع تو را به صفحاتی که اصلا مرتبط نیست می برند و شما را برنده چندین قرعه کشی اعلام می کنند.

سایت هایی که به جای خلق محتوای ارزشمند حقیرانه کلمات را به بازی کوچک خود می کشانند با کلمات تجارت می کنند با سربریدن کلمات سروری می کنند و نان سر سفره خود می برند.

بیایید میان این همه سابقه بد ما خوش سابقه باشیم و محتوای ارزشمند خلق کنیم و کاری کنیم سرچ فارسی مانند هر چیز فارسی دیگر کم کم از بین نرود، من فکر می کنم با پیشرفت تکنولوژی دنیای دیجیتال فرصت عرض اندام از این سایتها را خواهد گرفت سایت هایی که فکر می کنند دنیای آنلاین نیز مانند آفلاین است و می شود به قول خودشان جوجه را رنگ کرد و جای قناری فروخت.

 من اعتقاد دارم در میان این همه زرد میشود سبز بود کافی ست بخواهیم، نهال زندگی مان را پیدا کنیم آفتاب را بشناسیم و در مسیر تابشش قرار بگیریم و ریشه بدوانیم و رویش را آغاز کنیم و صبوری کنیم.

ما هم درخت تنومندی خواهیم شد و سایه و همسایه خواهیم شد برای تمام فصول.

وبلاگ نویسی صبوری می خواهد.

……….

دستهایم را در باغچه می کارم
سبز خواهم شد می دانم می دانم می دانم
و پرستو ها در گودی انگشتان جوهریم
تخم خواهند گذاشت.

فروغ فرخزاد

 

 

2 دیدگاه برای “کلمات را در باغچه می کارم، سبز خواهم شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.