میکرواکشنی برای کتابخوان کردن دیگران

وقتی کتاب می خوانیم و لذت خواندن آن را می چشیم برای ما بسیار خوشایند است دیگران را هم در این لذت سهیم کنیم بویژه اینکه به این نتیجه رسیده باشیم که کتابخوانی در رشد و توسعه فردی ما بسیار موثر است و می تواند به عنوان یک مشاور و راهنما در زندگی در کنار ما باشد. 

فکر می کنم یکی از روش هایی که می تواند به آشنایی دیگران با کتاب و کتابخوان شدن کمک کند هدیه دادن کتابهای کم حجم به دیگران است کتابی که در نهایت خواندنش یک الی دو ساعت از خواننده اش وقت بگیرد و مطلب جذابی هم داشته باشد و مخاطب بهانه کمتری برای نخواندن آن داشته باشد.

به عنوان مثال کتابی که من برای چند نفر خریده ام و می خواهم هدیه دادم و می دهم کتاب کلمه ای که زندگی شما را تغییر می دهد نوشته جان گوردن، دن برایتون و جیمی پیج می باشد که توسط انتشارات ابوعطا چاپ شده است و قیمت چندانی هم ندارد شش هزار تومن ناقابل و شصت و چهار صفحه هم می باشد ولی می تواند ارزش آفرینی اش در زندگی افراد بسیار بیش از اینها می تواند باشد.

من همیشه با خود فکر می کنم در این دنیا چه وظیفه ای دارم بعضی وقتها جسارت به خرج می دهم و با خودم می گویم

من باید یک تاثیرگزار باشم.

یا

من باید یک تحول آفرین باشم.

و سعی می کنم در جهت آن نیز قدمی بردارم فکر می کنم کتابخوان کردن دیگران می تواند یک میکرواکشن خوب برای این تاثیرگزاری و تحول آفرینی باشد.

پی نوشت: در پست های بعدی حتما درباره این کتاب مفصل خواهم نوشت شاید هم تا آن موقع خودتان کتاب را خوانده باشید و تجربیاتمان را با هم به اشتراک بگذاریم بد نیست شما هم به خریدن و خواندن این کتاب اقدام کنید و چند جلد اضافه هم بگیرید تا زمانی که تولد دوستانتان هست یا هر مناسبت دیگری آن را هدیه دهید و دست خالی نیاشید و زیاد هم به این فکر نکنید حالا چه هدیه ای بخرم ، به من اعتماد کنید حتما دوستانتان خوشحال خواهند شد.

پی نوشت ۲: اگر این کتاب را خریدید حتما زیر این پست به من خبر دهید تا انگیزه بیشتری برای انتشار پست بعدی درباره این کتاب داشته باشم.

4 دیدگاه برای “میکرواکشنی برای کتابخوان کردن دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.