عجول نباش! چه کاربردهایی در زندگی ما دارد؟

عجول نباش !

این جمله را زیاد شنیده ایم، حتی از بچه گی هم از پدر و مادرهایمان و شاید مادربزرگ هایمان شنیده ایم عجله کار شیطان است. اما واقعا چقدر به آن توجه کرده ایم و آن را در زندگی مان به کار برده ایم.

معمولا از کنار کلمات به راحتی می گذریم و چندان توجهی به عمق و معنا و کاربردشان نمی کنیم خیلی خوب است کلمات و جملات در زندگی مان کاربرد خود را پیدا کنند.

من همیشه آدم عجولی بوده ام دوست داشته ام سریع نتیجه یک روند را ببینم سریع آدم ها را بشناسم در مورد آنها قضاوت کنم این عجول بودن همیشه آزارم داده است.

البته من این عجول بودن را با مقیاس خودم می سنجم ممکن است در مقایسه با دیگران حال من خیلی بهتر باشد.

در نهایت می خواهم بگویم این روزها جمله عجول نباش خیلی به کمکم آمده هر اتفاقی که می افتد و یا برخوردهایی که از بعضی افراد می بینم با خودم می گویم عجول نباش عجول نباش هم به شکل عجیبی آرام شده ام و هم بعدها بازخوردش را به خوبی دیده ام.

به قول قدیمی ها دندان روی چگر بگذار درست می شود.

اما واقعا این دندان روی جگر گذاشتن و سکوت سخت است و انگار باید خودت را سفت نگه داری که تصمیم نگیری قضاوت نکنی حرفی نزنی، یک جور مدیریت خویشتن که به گمانم از مدیریت دیگران بسی سخت تر است چون ما به راحتی به خودمان حق می دهیم.

عجول نباش به کمکم آمده وقتی افراد به علت شناخت ناقص از من قضاوت هایی درباره ام کرده اند یا رفتارهایی با من داشته اند با خودم گفته ام عجول نباش به طرف مقابلت زمان بده و بعدها که دیگران به شناخت درستی از من رسیده اند بابت قضاوت شان عذرخواهی هم شنیده ام از آدم های بسیار مغرور و سرسخت در پایداری روی نظرشان و این برایم بسیار شیرین و خوشایند بوده است.

هدف من از نوشتن این متن این بود که به کاربرد کلمات در زندگی مان بیشتر دقت کنیم و در میان گذاشتن یک حس خوب بعد از اعتماد به کلمات با شما

قبلا هم مطلبی درباره صبر نوشته ام دوست داشتید آن را هم بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.