تلگرام

چه کسی در نبرد با تلگرام پیروز است؟

ظاهرا و براساس مطالعات و گفته ها و شنیده ها رهایی از دست شبکه های اجتماعی و بویژه تلگرام کار آسانی نیست من هم در این نبرد گاهی پیروز بوده ام و گاهی شکست خورده ام.

اما به این نتیجه رسیده ام هر دفعه برای پیروزی باید از ترفند جدیدی استفاده کنیم مشکل کار این جاست. چون ترفندهای قدیمی برای ذهن سریع مستعمل می شوند و دیگر کاربردی ندارند و البته فراموششان هم میکنیم.

 هر دفعه باید مراقب باشیم تلگرام به شیوه جدیدی ما را گول نزند البته خوب این خودمان هستیم گول می خوریم تلگرام هر چقدر دشمن قویتری باشد ما باید ورزیده ترعمل کنیم.

باید بسیار سخت گیرانه تر درباره زمانمان عمل کنیم من فکر می کنم خوب است هر از گاهی نسبت به خود در نقش یک ناظم مدرسه ظاهر شویم و به شکل عقده آمیزی به خودمان گیر بدهیم مثلا وقتی بدون برنامه و بی هیچ هدفی توی تلگرام پرسه می زنیم و پروفایلهای مردم را چک می کنیم ناظم مدرسه سریع سر و کله اش پیدا شود و این جمله تاکیدی را بگوید یعنی الان تو همه کارهات رو انجام دادی الان اومدی اینجا نشستی این جمله را بارها و بارها با خود تکرار کنیم تا اثربخشی آن اتفاق بیفتد شاید کمی خجالت بکشیم و تلگرام را کنار بگذاریم البته خوب این در حالی اثربخش است که لیستی از برنامه های روزانه را در کنار خود داشته باشیم بدون داشتن این لیست هرکاری که دلمان می خواهد انجام میدهیم و از جمله اتلاف وقت.

به هر حال ناظم مدرسه را همواره همراهمان داشته باشیم و البته یک معلم ادبیات مهربان هم در کنارمان باشد که هر وقت کارهای خوب انجام دادیم به ما جایزه بدهد ولی بیشتر از هر چیز نیازمند یک ناظم هستیم.

الان که دارم این متن را می نویسم قیافه ناظم های مدرسه مان برایم متصور می شود، بعضی هایشان خط کش چوبی در دست توی راهرو ایستاده اند و دنبال شکار امروز می گردند.

این ترفند هم تا مدتی برای ما کار میکند و بعد از آن باید به فکر ترفند دیگری باشیم.

ترفند بالا بیشتر یک استعاره باشد ناظم هم یک استعاره است هدف اصلی از نوشتن این مطلب این است که همواره روش مشخص و واضحی برای مواجهه و مدیریت شبکه های اجتماعی و تلگرام داشته باشیم.

ناظم را از این جهت گفتم گه بگویم ما همواره به یک کنترلگر درونی نیاز داریم قبلا پدر و مادرمان و ناظم مدرسه بود اما حالا کسی نیست و خودمان باید این وظیفه را تقبل کنیم. امیدوارم هر وقت خواستید در اینستاگرام و تلگرام وقت تان را تلف کنید یاد ناظم من بیفتید و دست از این کار بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.